گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ بعد از ساخت، جهت بالابردن مقاومت در برابر خوردگی، رطوبت و تاثیرات جوی و ایجاد زیبایی ظاهری، آن را به وسیله ی گالوانیزه پوشش دهی میکنند.

گالوانیزه کردن همانطور که اشاره کردیم فرایند غوطه ور شدن آهن در مخزنی حاوی روی ذوب شده است که جهت پوشش دهی دربرابر خوردگی و آسیب های محیطی استفاده میشود. در این روش قطعه مورد نظر برای گالوانیزه به داخل مخزنی با دمای ۴۶۰ درجه غوطه ور میشود.این فرایند نسبتا ساده به سایر روش ها تاثیر بسیار زیادی در مقابل خوردگی دارد و بعد از انجام توسط دستگاه کیفیت قطعه مورد نظر سنجش قرار میگیرد.

زمان گالوانیزه کردن گریتینگ

زمانی که تاروپود گریتینگ درهم‌تنیده شده و ساختار اصلیگریتینگ شکل گرفت پس از تمیزکاری به روش‌های مختلف و زدودن هر نوع آلودگی اعم از چربی و ... از سطح  گریتینگ لازم است که عمل گالوانیزه صورت گیرد. یعنی با فروبردن درون روی مذاب ابتدا آلیاژ روی در اطراف قطعه منجمد شده آنگاه با گرم شدن قطعهبراثر انتقال حرارت مذاب این روی منجمد مجدداً ذوب‌شده و آلیاژی از آهن و روی سطح قطعه ایجاد می‌شود.

 چرا گریتینگ گالوانیزه میشود؟

گریتینگ گالوانیزه کردن علاوه بر اینکه ما را از رنگ‌کاری و مراحل متعددبی‌نیاز می‌کند موجب افزایش استحکام و طول عمر گریتینگ می‌شود. درکل گالوانیزه کردن (Galvanization) قدیمی‌ترین ومهم‌ترین روش ایجاد پوشش روی است. گالوانیزه یا اعمال پوشش فلز روی بر سطح فولاد به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که بستگی به شکل قطعه و کاربرد آن روش اعمال آن متفاوت خواهد بود. در دسته‌بندی کلی گالوانیزاسیون یا گالوانیزه نمودن فولاد به دو روش سرد و گرم صورت می‌گیرد

شما عزیزان در هرزمانی با تماس با شماره زیر می‌توانید با هر نوع تنوع سفارش خود را ثبت کنید:

دبیری: 09186247765
تمامی حقوق طراحی و سئواین سایت متعلق به شرکت هونام مهارت میباشد